В Україні виділили на енергоефективність 400 млн грн

У 2018 році український уряд виділив 400 млн гривень на компенсації за «теплими кредитами», з яких 190 млн гривень – для об’єднань співвласників багатоповерхових будинків.
Фінансування урядової програми з енергоефективності була відновлена з 18 квітня, передає saee.gov.ua.
За оцінками експертів, 180 тисяч сімей матимуть змогу підвищити енергоефективність власного житла і заощаджувати на комунальних послугах.
Зокрема, оформивши «теплий кредит» в уповноважених банках — Ощадбанку, Укргазбанку, ПриватБанку — та отримати відшкодування у розмірі:
· 20 % – на придбання «негазових» котлів (35 % для субсидіантів),
· 35 % – для утеплення індивідуального житла,
· від 40 % до 70 % – для ОСББ на утеплення багатоповерхівок.
Приватні домогосподарства та ОСББ також можуть розраховувати на додаткові компенсації від місцевої влади.
Зараз в Україні діє 128 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів», що на 17% більше, ніж станом на березень 2017 року.
Цьогоріч на реалізацію програм у 18 регіонах, 48 районах та 62 містах виділено 120 млн гривень, що на 25% більше, ніж у березні минулого року.
За оцінками експертів, інвестування 1 млрд в енергоефективність дозволить зменшити споживання газу на 81,6 млн куб. газу.

«Для кожної родини є унікальна нагода отримати подвійну, а інколи й потрійну фінансову допомогу при утепленні житла, — повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. — Звертайтеся до мера міста чи очільника області та дізнавайтеся про додаткову підтримку, інформація про місцеві програми також є на сайті агентства».

З жовтня 2014 року понад 400 тисяч сімей взяли понад 5 млрд гривень «теплих кредитів».