У світі набирає популярності новий вид спорту – пробіжка з прибиранням сміття

У світі набирає популярності плогінг — новий вид спорту, який поєднує пробіжку з прибиранням сміття.

У соціальних мережах з’явилися цілі спільноти, у яких еко-бігуни обмінюються порадами та досвідом, діляться фотографіями зібраних відходів, використовуючи хештег #plogging, передає Експрес online.

Сам термін “плогінг” складається зі шведського plocka upp, тобто підбирати, та англійського jogging — біг підтюпцем.

«Зібрав у лісі вздовж дороги, — хвалиться німець Франц Мюл і демонструє на фото великий пакет зі сміттям. — Важко повірити, що люди все це викидають з вікна авто. До речі, серед моїх знахідок є пляшка 1988 року».

Мода на плогінг, наймовірніше, поширилася зі Швеції. Сьогодні еко-бігуни є у США, Франції, Великобританії, Угорщині, Італії, Австралії, Ірані та багатьох інших країнах.

«Сьогодні пробіг довкола нашого студентського містечка і зібрав п’ять мішків сміття, — пише еко-активіст Конор Мулваней зі США. — Практично все можна здати на переробку — наступного разу візьму з собою на пробіжку ще більше мішків».

«За дев’ять кілометрів пробіжки ми назбирали чотири сміттєві пакети», — пише користувач Лазар з Білорусі.

За даними фітнес додатку Lifesum, що допомагає відстежувати спалені калорії, плогінг допомагає спалити більше калорій, ніж звичайний біг чи їзда на велосипеді. «Щоб підняти сміття з землі, треба докласти додаткових зусиль, — пояснюють експерти. — Якщо під час звичайного бігу людина в середньому спалює в середньому 235 калорій за півгодини, то «екологічний» допомагає позбутися 288 калорій за такий самий проміжок часу».

«Я збираю сміття під час прогулянок впродовж останніх тридцяти років: зазвичай проходжу шість кілометрів, а в неділю — вісімнадцять, — зазначає житель Канади Джон Вальто. — За цей час назбирав близько тисячі мішків сміття».

В Україні плогінг наразі не популярний.

http://ecotown.com.ua/news/U-sviti-nabyraye-populyarnosti-novyy-vyd-sportu-probizhka-z-prybyrannyam-smittya/