До кінця року вінницький транспорт обладнають GPS-навігацією

Вже з другої половини року у Вінниці планують розпочати встановлення GPS-навігаторів у муніципальному транспорті, а для вінничан розроблять спеціальний мобільний додаток, за допомогою якого можна буде відстежувати рух громадського транспорту онлайн.

 

Наразі ж КП “Вінницякартсервіс” проводить міжнародний тендер на закупівлю необхідного обладнання.

Ще минулого місяця вінничанин Руслан Савчук розмістив на сайті Вінницької міської ради пропозицію, щоб обладнати всі види громадського транпорту системами GPS. На його думку, таке нововведення дало б можливість відображати актуальну інформацію про рух громадського транспорту у Вінниці для жителів та гостей міста.

  • Із впровадженням GPS-системи не потрібно буде чекати, коли прийде автобус/тролейбус/трамвай або маршрутка, а бачити її місцезнаходження та маршрут на карті. До того ж у разі затримки або затору будь-якого громадського транспорту люди із смартфонами відразу це помітять, – зазначає Руслан Савчук у своїй петиції.

Він також додав, що у Тернополі відповідна система працює ще з 2013 року і на карті міста у режимі реального часу можна відстежити пересування громадського транспорту.

Пропозиція Руслана Савчука зібрала 365 підписів із необхідних 350, тому вже 3 лютого міська рада надала офіційну відповідь на петицію. У ній сказано, що обладнання муніципального транспорту GPS-навігацією заплановано впровадити у рамках виконання проекту “Автоматизована система збору плати за проїзд в громадському транспорті м. Вінниця”. Таким чином можна буде не лише відслідковувати пересування транспорту, а також отримати інформацію щодо робочого часу водія чи проходження кілометражу транспортних засобів.

  • Для надання можливості пасажирам в режимі реального часу отримувати інформацію про рух та зупинки громадського транспорту візуалізація інформації буде забезпечена за допомогою веб-порталу, мобільного додатку та інформаційних табло для пасажирів на зупинках. Мобільний додаток матиме можливість використання на платформах Android, Windows та IOS, що дозволить користувачам встановлювати власне місцеперебування, здійснювати пошук зручних маршрутів та визначати очікуваний час прибуття, – йдеться у відповіді на петицію.

Також повідомили, що наразі проводиться міжнародний тендер, який буде завершено у червні 2017 рокуВстановлення GPS-обладнання в муніципальному транспорті Вінниці відбудеться у другій половині 2017 року. Крім цього, приєднання маршрутних таксі міста до загальної інформаційної системи попередньо планується на 2018 рік.

Впровадженням проекту “Автоматизована система збору плати за проїзд в громадському транспорті м. Вінниця” займається КП “Вінницякартсервіс”. Розраховують, що вартість проекту становитиме до 8 мільйонів євро, при залученні фінансової підтримки від фондів ЄС та ЄБРР. Однак, остаточна сума витрат залежатиме від функціональності технічного рішення постачальників, обсягів зовнішньої інфраструктури, кількості обладнання та термінів впровадження системи.