Львівське підприємство майже повністю заміщує потребу в паливі власним біогазом

http://ecotown.com.ua/news/Lvivske-pidpryyemstvo-mayzhe-povnistyu-zamishchuye-potrebu-v-palyvi-vlasnym-biohazom/

ECOTOWN | 29.11.2017912

На львівському підприємстві працює єдиний за масштабом комплекс очисних споруд у Західній Україні, що застосовує біологічні методи очищення стічних вод. Завдяки цьому близько 70% потреби у блакитному паливі львівське підприємство «Компанія Ензим» уже заміщує власним біогазом, який вдається отримувати внаслідок очищення стоків на локальних очисних спорудах. У найближчих планах – повне його заміщення.

Інвестиції в екологію можуть бути економічно вигідними, переконані на підприємстві. Відтак, іще з початку 2000-х років, на території львівського дріжджового підприємства, заклали основу для реалізації майбутнього масштабного екопроекту – власних очисних споруд, які вже за кілька років почали приносити перші економічні «плоди».

Окрім очищення власних стоків та, відповідно, зменшення навантаження на міські очисні споруди, «Компанія Ензим» отримує альтернативне джерело енергії. «Ми продукуємо понад 7000 м3 біогазу за добу, це нам дозволяє заміщувати близько 70% природного газу. Відповідно ми споживаємо менше купленого газу, а користуємось власним біогазом, – пояснює інженер-еколог підприємства Юрій Тумашевич. – У нас є також когенераційна установка. Коли будемо повністю себе забезпечувати біогазом в якості тепла, ми будемо використовувати біогаз на когенераційній установці, тобто для отримання електроенергії з газу».

Підприємство інвестувало в цей екологічний проект близько 11,5 млн євро. І на цьому зупинятися тут не планують. Нещодавно «Компанія Ензим» проанонсувала, що в 2018 році має намір інвестувати в модернізацію очисних споруд ще близько 1,3 млн євро. На підприємстві вже розпочали тестування нового пілотного мембранного обладнання, а в разі успішності – закуплять робочу версію, чим ще більше поглиблять очищення стоків.

Комплекс, нагадаємо, складається з анаеробної та аеробної стадій очищення стоків. До слова, за масштабом це наче ще один завод, щоправда, екологічний, на території підприємства. Він працює цілодобово 365 днів на рік та обладнаний відповідно до світових технологій.