Голландський стартап навчає ворон збирати недопалки в обмін на їжу

http://ecotown.com.ua/news/Hollandskyy-startap-navchaye-voron-zbyraty-nedopalky-v-obmin-na-yizhu/

НАТАЛІЯ ФЕДОСЕНКО | 26.11.2017457

Щороку по всій планеті люди викидають понад 4,5 трильйона недопалків. Часто вони опиняються поза смітниками, дощем їх змиває в каналізацію, а звідки в річки та в океан. Недопалки, що залишаються в землі, розкладатимуться 12 років, адже фільтри виготовлені з пластикових волокон. Оригінальний спосіб боротьби із цією проблемою знайшли у Нідерландах. Збирати покинуті недопалки там пропонують за допомогою ворон, пише Вокруг Света.

Ідея полягає в тому, щоб навчити птахів збирати і відносити недопалки в Crowbar – спеціальний сміттєвий бак, який розпізнає недопалки і видає пташці винагороду. На користі цієї ідеї свідчать недавні дослідження, що підтверджують розвинутий інтелект ворон, а також їхню чудову адаптованість до життя у містах.

Система працюватиме наступним чином: навчений ворон приносить сигаретний недопалок в Crowbar і кидає його в нижню воронку.

Камера розпізнає недопалок і, якщо це дійсно він, видає птаху їжу в якості нагороди. Зараз команда збирає прототип контейнера, після чого почнеться підготовка птахів.