Під Києвом мають намір побудувати енергонезалежне місто, де не буде комунальних послуг

НАТАЛЯ ЯКОВЛЄВА | 08.11.20172120

Під Києвом мають намір побудувати енергонезалежне місто на 50 тисяч чоловік.

Автономні поселення, які будуть повністю забезпечені енергоресурсами завдяки використанню поновлюваних джерел енергії, зводитиме компанія «ЕлектроЮкрейн», яка входить у міжнародну групу EST (ELECTRO SOLAR TECH) розвитку енергоефективних проектів, передає Уніан.

За словами виконавчого директора компанії «ЕлекроЮкрейн» Володимира Тарасова, будівництво двох невеликих поселень під Києвом розпочнеться навесні наступного року.

«Ми з партнерами вже придбали дві земельні ділянки на Бориспільському та Житомирському напрямках для однотипних поселень на 260 домоволодінь, — розповів він. – Наразі проектуються будинки площею від 40 до 160 кв. м — перші будуть введені в експлуатацію восени 2018 року і будуть коштувати від 25 тисяч доларів».

Мешканці нового міста не платитимуть за комунальні послуги, зауважує Володимир Тарасов. «Не виходячи за певні рамки, власники квартир чи будиночків будуть гарантовано забезпечені і звільнені від оплати комунальних послуг», — зазначив він.

Як зазначає генеральний директор «ЕлектроЮкрейн» Анатолій Кравцов, енергонезалежне місто розташується на близько 4,6 тисяч гектарах. «Наша мрія — створення окремого екологічно чистого нового населеного пункту, де люди не будуть платити за комунальні послуги, — розповідає він. — Вже є генплан розвитку цього міста».

Зараз компанія «ЕлектроЮкрейн» будує під Києвом сонячну електростанцію потужністю 100 МВт, продовжує Анатолій Кравцов. «Гарантійний термін експлуатації сонячної електростанції 25 років, а термін окупність від 3,5 до 4,5 років, — пояснює він. – Приміром, у Чилі жителі деякий час не платили за електроенергію, тому що вони не купували вугілля, а ставили сонячні електростанції».